Základné dokumenty

Odborná práca s deťmi umiestnenými dočasne v centre

ODBORNÉ METÓDY PRÁCE S DIEŤAŤOM, JEHO RODINOU A  FYZICKÝMI OSOBAMI, PRE KTORÉ SA VYKONÁVAJÚ  POBYTOVÉ OPATRENIA,   A  SPÔSOB ZAPÁJANIA SA SPOLUPRACUJÚCICH SUBJEKTOV DO ODBORNEJ PRÁCE CENTRA:

Centrum zabezpečuje pomoc dieťaťu a jeho rodine vykonávaním opatrení najmä vykonávaním  sociálnej práce, psychologickej pomoci a starostlivosti, výchovy, špeciálno-pedagogickej starostlivosti, liečebno-výchovnej starostlivosti, diagnostiky a ďalších odborných činností zodpovedajúcich účelu centra realizáciou odborných programov s individuálnym prístupom k dieťaťu.

Centrum vychádza pri realizácii odborných metód práce z Európskych štandardov práce s dieťaťom v zariadení a zhŕňa ich do nasledovných činností :

Deti sú umiestnené v samostatných skupinách

SAMOSTATNE USPORIADANÁ SKUPINA - označená ako Snežienková rodina - s kapacitou 10 detí je umiestnená na Snežienkovej ul. v jednoposchodovom rodinnom dome. Na prízemí je kuchyňa, sklad potravín, chodba,  2  kúpeľne osobitne pre chlapcov a dievčatá, spoločenská izba (plošná výmera 30 m2), kancelária pre vybavovanie nevyhnutných administratívnych úkonov a 1 WC pre výchovných pracovníkov. Na prvom poschodí sú 4 detské izby  (plošná výmera 71,78 m2), menšia oddychová hala, WC a dve terasy. Súčasťou budovy je dvor so záhradou, v ktorej sa deti môžu  učiť záhradkárskym prácam a v spolupráci s vychovávateľom  si sadiť kvety a drobnú zeleninu. Na oddych v letnom období slúži detský bazén, ktorý je napevno zabudovaný v záhrade. Deti majú k dispozícii niekoľko bicyklov na športové aktivity a zatrávnenú plochu na hranie detských loptových a spoločenských hier. Deti majú zabezpečené  primerané  súkromie na učenie a voľný čas  v detských izbách.  Na stretávanie sa s rodičmi sa využívajú priestory  obývacej izby, priestory detskej izby alebo  oddychové zóny exteriéru pri peknom počasí.

SAMOSTATNE USPORIADANÁ SKUPINA – označená ako Citrónová rodina - s kapacitou 10 detí je umiestnená na Kalinčiakovej ul. v hlavnej prízemnej kmeňovej budove, v ktorej sú 4 detské  izby pre deti  (plošná výmera izieb 71,7 m2), 2 detské izby pre mladých dospelých (plošná výmera 20,2 m2), spoločenská izba s televízorom (plošná výmera 41,7 m2), kancelária pre vybavovanie nevyhnutných administratívnych úkonov, kuchyňa, 2 kúpeľne a 2 WC osobitne pre dievčatá a chlapcov a 1 WC pre výchovných pracovníkov. Objekt  samostatnej skupiny má vlastný vchod. Súčasťou budovy je dvor, na ktorom sú detské preliezky, kolotoč a pieskovisko. V prednej časti budovy je záhradka, v ktorej je možné učiť deti domácim prácam. Na oddych je deťom k dispozícii terasa a zatrávnená plocha. V bezprostrednej blízkosti samostatnej skupiny je rozsiahly mestský park, slúžiaci pre šport, oddych aj zábavu. Deti majú zabezpečené  primerané  súkromie na učenie a voľný čas  v detských izbách. Na stretávanie sa s rodičmi sa využívajú priestory  obývacej izby, priestory detskej izby  alebo  oddychové zóny exteriéru pri peknom počasí.

SAMOSTATNE USPORIADANÁ SKUPINA – označená ako Muškátová rodina - s kapacitou 10 detí je umiestnená na Muškátovej ul. v Topoľčanoch v prízemnom rodinnom dome, v ktorom sú 3 detské izby (plošná výmera izieb 54,64 m2), spoločenská izba (plošná výmera 33,17 m2), kancelária na nevyhnutné administratívne úkony, kuchyňa, kúpeľňa osobitne s príslušenstvom pre chlapcov a dievčatá a 1 WC pre výchovných pracovníkov. Súčasťou budovy je malá ovocná záhradka, pieskovisko a zatrávnená plocha na hranie pre menšie deti. V čase nepriaznivého počasia deti využívajú na hry krytú terasu s oddychovým sedením. Deti majú zabezpečené primerané  súkromie na učenie a voľný čas  v detských izbách.   Na stretávanie sa s rodičmi sa využívajú priestory  obývacej izby, priestory detskej izby alebo  oddychové zóny exteriéru pri peknom počasí.

SAMOSTATNE USPORIADANÁ SKUPINA – označená ako Narcisová rodina - s kapacitou 10 detí je umiestnená na Narcisovej ul. v Topoľčanoch v jednoposchodovom rodinnom dome. Na prízemí sú 2 izby pre 6 deti (plošná výmera izieb á 28,62 m2), kuchyňa, sklad  potravín, 1 WC a sprchový kút. Na prvom poschodí je spoločenská izba (plošná výmera 19,28 m2), kancelária, 2 izby pre 4 deti (plošná výmera izieb á 22,9 m2), 2 kúpeľne osobitne pre chlapcov a dievčatá, komora  slúžiaca ako potravinový sklad. Súčasťou budovy je rozsiahly dvor, na ktorom majú deti umiestnené preliezky, hojdačky, pieskovisko pre malé deti a kryty altánok. Zatrávnená plocha poskytuje priestor na pohybové hry a možné vytvorenie zeleninovej záhradky.  Deti majú zabezpečené  primerané  súkromie na učenie a voľný čas  v detských izbách.  Na stretávanie sa s rodičmi sa využívajú priestory  obývacej izby, priestory detskej izby alebo  oddychové zóny exteriéru pri peknom počasí.

Kontakt

Centrum pre deti a rodiny Topoľčany
Kalinčiakova 4295, 955 01 Topoľčany
+421 0905 234 066
© 2023 cdrto.sk, Created by binary.sk